las

Idea

idea

STRAŻNICY LASÓW…

Przytul się do drzewa- Edycja I

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu.

Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Zachęcamy każdego: wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe oraz inne placówki oświatowo-wychowawcze do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA!

Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

o Kampanii

idea

Czy wiesz, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiesz, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka!

Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Włącz się w kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Na czym polega kampania? Nic skomplikowanego! Indywidualnie bądź w grupie, wyjdź na dwór i przytul się do drzewa, otocz je swoją miłością! Zrób zdjęcia.

Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne.

Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

FINAŁ AKCJI I EDYCJI PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA 2022

Kochani! Dziękujemy wszystkim za okazanie tylu pozytywnych emocji i przytulenie tak wielu drzew z całej Polski! W naszej akcji wzięło udział prawie 2000 placówek, z których dostaliśmy ok. 8000 zdjęć!

Praktycznie 40 000 osób PRZYTULIŁO SIĘ DO DRZEWA i stanowczo powiedziało NIE! wobec celowych podpaleń lasów! Jesteście WIELCY!
Dzięki kampanii Przytul się do drzewa lasy zyskały ochronę przed pożarami, a młodzi ludzie na własnej skórze przekonali się jaką wielką moc i uspakajający wpływ na nasze zachowanie mają drzewa.

STRAŻNICY LASÓW w trasie

Stworzenie ekologicznego kolażu z otrzymanych od was zdjęć i umieszczenie go na naszym portalu internetowym to nie koniec akcji

Z przygotowanym banerem nasi dzielni animatorzy wyruszyli w Polskę, by edukować najmłodszych na temat mądrego zachowania w lesie, w celu ograniczenia pożarów lasów oraz, by pokazywać jak wielu was dołączyło się do naszej akcji.

NASZE przytulaski

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM LASÓW

[ skontaktuj się z nami… ]

Aktualności ze świata
STRAŻNIKÓW LASÓW