O nas

Praktycznie 30% terenu naszego kraju to lasy, które z roku na rok są coraz bardziej narażone na wybuchy pożarów.
Tylko w 2019 roku w Polsce wybuchło na obszarach leśnych 9635 pożarów. Statystyka pożarowa jednoznacznie pokazuje, że do znacznej większości z nich czyli 6730 , prawie 70% przyczynia się świadomie lub nieświadomie człowiek.
Jest już faktem że ociepla się nasz klimat a konsekwencją tego jest zmniejszenie się liczby rocznych opadów deszczu czego konsekwencją będzie wydłużanie się okresów susz. To z kolei będzie wpływało na zwiększenie zagrożenia pożarowego w naszych lasach i niebezpieczeństwa wybuchu takich pożarów jak ostatnio w Grecji , Turcji czy Australii. Nie jesteśmy na ten moment w stanie skutecznie powstrzymać ocieplenie klimatu ale możemy mieć realny wpływ na zmniejszenie liczby pożarów spowodowanych przez świadome lub nieświadome podpalenia przez człowieka dlatego powołaliśmy do życia STRAŻNIKÓW LASÓW!
Chcemy zaprosić do współpracy 1000 szkolnych grup wolontariackich z całej Polski by siłą tych grup zbudować sieć Strażników Lasów i działać na rzecz edukacji dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych w kwestii odpowiedzialnych zachowań w lasach, by stworzyć modę na stosowanie mądrych postaw społecznych które w przyszłości wpłyną na zmniejszenie liczby pożarów w naszych lasach.
Nasze kampanie, akcje, działania edukacyjne i aktywizujące z jednej strony mają uaktywnić młodzież szkolną działającą głównie w szkolnych grupach wolontariackich do organizowania lokalnych akcji które będą mały realny wpływ na podnoszenie świadomości społecznej na ten ważny problem by pożarom lasów, w szczególności tym wywołanym z winy człowieka mówić stanowcze NIE!

Ludzie FAM

Jarek

Od 30 lat jest lubuskim animatorem. Pomysłodawca Fabryki Aktywności Młodych i akcji realizowanych przez Fabrykę. Każda drużyna, by odnosić sukcesy musi mieć swojego lidera – dobrego ducha – my go mamy i dlatego tak działamy.

Magda

Madzia to nasz nadworny astronom i ekolog w jednym- łączy niebo i ziemie. Jeśli Fabryka będzie podbijać Kosmos, to właśnie ona stanie na czele tej wyprawy 🙂

Marlenka

Nasza złota rączka i siłacz w jednym!  Wszystko napisze, wszystko naprawi, wszystko załatwi. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. A na co dzień miłośniczka grzybobrania i pieszych wędrówek po lasach – mogłaby tam spędzać całe dnie.

Mikołaj

Mikołaj to nasz artysta! Maluje, rysuje, szkicuje i sprawia, że świat dookoła nas staje się bardziej kolorowy!

Milenka

Wiecznie radosna i uśmiechnięta Milenka to nasz spec od finansów, który odnajdzie każdego zapodzianego grosika, ukrytego nawet głęboko w lesie 🙂 To istny wulkan energii i pasjonatka podróży i chodzenia po gorzowiskich górkach.

Ola

Oleńka intensywnie wspiera naszą działalność. Z zawodu psycholożka, rozwijająca nasze wszelkie wątpliwości, gdy tylko pojawi się jakiś problem.

Piotrek

Piotruś, niczym doktor czuwa nad naszymi komputerami, tak by nasze dyski nie złapały żadnego wiruska. Można na niego zawsze liczyć, a swoje zadania wykonuje niczym światłowód – z prędkością światła 😀

Sebastian

Sebastian uwiecznia kamerą nasze szalone poczynania – z resztą jak widać po zdjęciu idealnie się w tym odnajduje 🙂