las

Podsumowanie
akcji 2023

idea

STRAŻNICY LASÓW…

Laurka dla Strażników Lasów - Edycja II

Ponad 20 000 dzieci z całej Polski stworzyło laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.

W nasze ręce trafiło 25 920 cudownie kolorowych prac z całej Polski, dzięki czemu mogliśmy stworzyć 5 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek. W tym niewiarygodnym dziele uczestniczyły dzieci z 3165 placówek przedszkolnych i szkolnych z całej Polski.

Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

Tylko w 2020r. w Polsce wybuchło 6627 pożarów lasów, z czego ponad 4800 zostało spowodowanych z WINY CZŁOWIEKA! Wspólnymi siłami chcemy propagować modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka. Dzięki działaniom Strażników Lasów wspólnie będziemy DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!

GIGA Laurka 2023 FINAŁ AKCJI

Kliknij wybraną przez siebie laurkę, by zobaczyć zgromadzone na niej prace małych artystów.

Idea

idea

STRAŻNICY LASÓW…

Laurka dla Strażników Lasów - Edycja II

Czy wiecie, że w 2021 roku w naszym kraju było prawie 3500 pożarów lasów, z czego aż 2400 została wywołana z winy człowieka! Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.

W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami tworząc najpiękniejszą GIGA LAURKĘ składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski, którą wręczymy Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.

Dzieci z Waszego przedszkola, szkoły, czy też innej placówki oświatowo-wychowawczej mogą włączyć się w tworzenie tej gigantyczne ciepłej i wyjątkowej laurki. Wystarczy, że od 01.03.2023r. do 01.04.2023r. wyślecie do nas laurkę, a my obiecujemy, że obejrzą ją Strażacy i Leśnicy z całej Polski.

Ogólnopolska akcja Laurka dla Strażników Lasów jest skierowana właśnie do WAS!

Ogólnopolska Akcja
Informacje

idea

Nauczycielu, Opiekunie grupy przedszkolnej, szkolnej lub innej placówki oświatowo-wychowawczej! Włącz się w akcję Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów i stwórz laurkę dla Strażaka i Leśnika z okazji ich dnia (4-5 maja). Laurkę namaluj na kartce w formacie A4 dowolną techniką plastyczną.

Z tysięcy nadesłanych przez Was laurek stworzymy najpiękniejszą, największą GIGA LAURKĘ na świecie i wręczymy ją Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta. Wspólnie podziękujmy naszym Strażnikom za to, że chronią nasze lasy przed pożarami.

Wystarczy zgłosić przedszkole, szkołę lub inną placówkę oświatowo-wychowawczą i nadesłać prace w formacie .jpg lub .png do 01.04.2023.

Laurkę należy przesłać bezpośrednio na adres konkurs@straznicylasow.pl

Prosimy pamiętać o podaniu danych takich jak: województwo, miasto, nazwa placówki oraz liczba dzieci biorących udział w akcji.

Do wszystkich biorących udział w akcji Cała Polska Maluje Laurkę dla Strażników Lasów wyślemy certyfikat.

Podczas pokazywania prac uczniów na stronie internetowej lub portalu społecznościowym oznacz informacje o naszej akcji #straznicylasow, aby jak największa ilość osób mogła podziękować Strażnikom Lasów za ich wkład w ochronę lasów przed pożarami.

Jak to zrobić? – nic prostszego!

Chcesz, aby nasze lasy były nadal bezpieczne od pożarów? chcesz podziękować Strażakom i Leśnikom za sprawowanie opieki nad nimi?

Zaangażuj przedszkole, zaangażuj nauczanie wczesnoszkolne lub inną placówkę oświatowo-wychowawczą i pokaż, że los lasów nie jest Ci obojętny. Podziękuj Strażnikom Lasów – Strażakom i Leśnikom za to, że cały rok ochraniają lasy przed pożarami.

Doceńmy ich pracę i pamiętajmy las płonie szybko, a odrasta latami!

Krok po kroku:

KROK 1

Zaproś dzieci do namalowania laurek dla Strażaków i Leśników i zrób zdjęcia tych prac.

KROK 2

Prześlij laurki do nas na maila – uwzględniając informacje skąd jesteście i z jakiej placówki. To bardzo ważne ponieważ dzięki niemu będziemy wiedzieć skąd są owe prace, jakiej placówce mamy podziękować i umieścić ją na naszej mapie Strażników Lasów

KROK 3

Przed lub po namalowaniu laurek możesz zaprosić dzieci na krótkie prelekcje podnoszące kwestie ochrony lasów przed pożarami.

KROK 4

Pokaż dzieciom, jeżeli jest to możliwe GIGA laurkę i efekt pracy wielu tysięcy małych artystów z całej Polski.

KROK 5

Odbierz Certyfikat Strażników Lasów.

Laurkę należy przesłać bezpośrednio na adres konkurs@straznicylasow.pl

Przesłanie laurek jest jednoznaczne z udzieleniem zgody do nieodpłatnego wykorzystania ich w promocji akcji oraz zamieszczenia ich ma Giga Laurce, którą wręczymy naszym Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.

Galeria małych artystów

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM LASÓW

[ skontaktuj się z nami… ]

Aktualności ze świata
STRAŻNIKÓW LASÓW