Zostań STRAŻNIKIEM LASU

Serdecznie zachęcamy wszystkie grupy wolontariackie – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do włączenia się w szeregi naszej sieci Strażników Lasów i pozostania Strażnikiem Lasu.

Nasza sieć ma za zadanie edukować Strażników Lasów i społeczeństwo na temat ochrony lasów przed pożarami oraz uczyć mądrych postaw zachowania się w lesie.

Strażnicy Lasów będą brać udział w organizowanych ogólnopolskich darmowych akcjach m.in. Laurka dla Strażników Lasów lub Przytul się do Drzewa, Tydzień Dobrych Uczynków dla Lasów oraz w ogólnopolskich konkursach z nagrodami, a ich zaangażowanie będzie nagradzane odznakami sprawnościowymi, certyfikatami.

Opiekunowie Strażników Lasów będą mieli dostęp do darmowych materiałów dostępnych na stronie www.straznicylasow.pl., za pomocą których będą mogli przeprowadzić zajęcia lub lekcję o pożarach w Polsce. Są to m.in. filmiki, plakaty, materiały edukacyjne, krzyżówki, wykreślanki, które przybliżą problem pożarów z jakimi borykają się w ciągu roku nasze polskie lasy.

Informację o tym, gdzie strażnikujemy zamieścimy na naszej stronie, a każda grupa przedszkolna, klasa wchodząca w skład Strażników Lasów za uczestnictwo dostanie od nas honorowy Dyplom.

Ważne jest, aby informacja o naszej sieci dotarła do jak największej ilości osób, abyśmy mogli strażnikować z terenu całej Polski i mówić o ochronie lasów przed pożarami. Zachęcamy do publikacji informacji o naszej sieci i naszych akcjach na stronie FB Strażnicy Lasów z oznaczeniem #straznicylasow i @straznicylasow

Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!