las

Podsumowanie
akcji

idea

STRAŻNICY LASÓW…

Laurka dla Strażników Lasów - Edycja I

Ponad 20 000 dzieci z całej Polski stworzyło laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.

W nasze ręce trafiło ok. 16 000 cudownie kolorowych prac z całej Polski, dzięki czemu mogliśmy stworzyć 3 GIGA laurki, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek. W tym niewiarygodnym dziele uczestniczyły dzieci z ponad 3000 placówek przedszkolnych i szkolnych z całej Polski.

Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

Tylko w 2020r. w Polsce wybuchło 6627 pożarów lasów, z czego ponad 4800 zostało spowodowanych z WINY CZŁOWIEKA! Wspólnymi siłami chcemy propagować modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka. Dzięki działaniom Strażników Lasów wspólnie będziemy DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!

GIGA Laurka 2022 FINAŁ AKCJI

Uroczyste wręczenie laurek

Z wielką przyjemnością informujemy, że pierwsza GIGA LAURKA została przekazana kochanym Strażnikom Lasów w dniu ich święta.

3 maja mieliśmy przyjemność spotkać się z Komendantem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., zaś 5 maja z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Na ich ręce symbolicznie przekazaliśmy życzenia dla naszych Strażników Lasów od tysięcy dzieciaczków z całej Polski. 

My dokładamy się do tych kolorowych, ciepłych i wspaniałych życzeń i wspólnie z młodymi artystami dziękujemy Strażakom i Leśnikom za tak efektywną ochronę naszych lasów przed pożarami.

Mali Artyści

Przekazanie laurek dla Strażników Lasów to nie koniec naszej akcji! Zakasaliśmy rękawy i wyruszyliśmy w drogę z naszą prawie OŚMIOMETROWĄ GIGA LAURKĄ, aby młodzi artyści mogli zobaczyć to stworzone wspólnymi siłami dzieło, które trafiło do Strażaków i Leśników z okazji ich święta oraz żeby spróbować odszukać swoją pracę w morzu 16 000 nadesłanych laurek.

Oczywiście zabawa w poszukiwanie prac była przednia, ale nie zabrakło też w tym elementu edukacyjnego, czyli prelekcji na temat mądrego zachowania w lesie, w celu ograniczenia pożarów lasów.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM LASÓW

[ skontaktuj się z nami… ]

Aktualności ze świata
SRAŻNIKÓW LASÓW