las

STRAŻNICY LASÓW…

Laurka dla Strażników Lasów
- Edycja II

Czy wiecie, że w 2021 roku w naszym kraju było prawie 3500 pożarów lasów, z czego aż 2400 została wywołana z winy człowieka! Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.

W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami tworząc GIGA  laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

Dzieci z Waszego przedszkola, czy też szkoły też mogą włączyć się w tworzenie tej gigantyczne ciepłej i wyjątkowej laurki. Wystarczy, że od 01.03.2023r. do 01.04.2023r. wyślecie do nas laurkę, a my obiecujemy, że obejrzą ją strażacy i leśnicy z całej Polski.

Ogólnopolska akcja Laurka dla Strażników Lasów jest skierowana właśnie do WAS!

STRAŻNICY LASÓW…

Laurka dla Strażników Lasów

Czy wiecie że w 2019 roku w naszym kraju było 96350 pożarów lasów?
Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli strażacy i leśnicy czuwają by się one nie rozprzestrzeniały.

W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę tworząc wirtualną GIGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.

Dzieci z Waszego przedszkola, czy też szkoły też mogą włączyć się w tworzenie tej gigantyczne ciepłej i wyjątkowej laurki, a my obiecujemy, że obejrzą ją strażacy i leśnicy z całej Polski.

Ogólnopolska akcja cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów jest skierowana właśnie do WAS!

STRAŻNICY LASÓW…

Przytul się do drzewa

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu.

W 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków dla lasu organizujemy ogólnopolską kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

Zachęcamy wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM LASÓW

[ skontaktuj się z nami… ]

Realizacje naszych kampanii...