las

FINAŁ AKCJI

Kochani! Dziękujemy wszystkim za okazanie tylu pozytywnych emocji i przytulenie tak wielu drzew z całej Polski! 

Szanowni Uczestnicy Akcji „Przytul się do drzewa” Edycja 2023,

Chcieliśmy podziękować Wam z całego serca za Wasz niezwykły wkład w tegoroczną edycję. Wasza hojność i zaangażowanie przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Przyjęliśmy niemalże 100% więcej zdjęć niż w zeszłym roku, co jest nie tylko niesamowite, ale także dowodem na Waszą ogromną miłość do przyrody.

Jesteśmy wdzięczni za każde przesłane zdjęcie, które jest nie tylko pięknym aktem miłości do natury, ale także przyczynia się do naszej wspólnej misji ochrony lasów. Dla nas to ogromne źródło inspiracji i motywacji do dalszej pracy na rzecz Ziemi.

Z uwagi na ogrom ilości otrzymanych zdjęć, nie jesteśmy w stanie opublikować wszystkich naraz. Dlatego każdego dnia przez kolejne pięć dni będziemy umieszczać kolejne mozaiki, składające się z 2904 zdjęć każda. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się zaprezentować wszystkie nadesłane prace, i podziwiać Waszą kreatywność.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie, miłość do przyrody i udział w Akcji „Przytul się do drzewa” Edycja 2023. Razem tworzymy piękny obraz oddania dla naszych lasów.

Dziękujemy i życzymy Wam dalszych wspaniałych chwil w otoczeniu przyrody!

Z najlepszymi życzeniami,
Załoga Strażników Lasów

 

Idea

idea

STRAŻNICY LASÓW…

Przytul się do drzewa- Edycja II

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu.

Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy każdego: wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe oraz inne placówki oświatowo-wychowawcze do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA!

Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

Czy wiesz, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiesz, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny!

Włącz się w kampanie PRZYTUL się do DRZEWA. Na czym polega kampania? Nic skomplikowanego! Indywidualnie bądź w grupie, wyjdź na dwór i przytul się do drzewa, otocz je swoją miłością! Zrób zdjęcia.

Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne.

Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

CO ZROBIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI:

Wystarczy, że w terminie od 01.06.2023r. do 30.09.2023r. sam lub w grupie PRZYTULISZ SIĘ DO DRZEWA i uwiecznisz to na zdjęciu.

Wykonane zdjęcie wyślij do nas na adres konkurs@straznicylasow.pl

Pamiętaj o podaniu w treści e-maila następujących danych: województwo, miasto, nazwa placówki, ilości uczestników.

I CO DALEJ?

poniższe punkty prezentujemy w formie boxów:

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM LASÓW

[ skontaktuj się z nami… ]

Aktualności ze świata
STRAŻNIKÓW LASÓW