Przytul się do drzewa

Idea:

Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W 2022 roku w tygodniu dobrych uczynków dla lasu organizujemy ogólnopolską kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA! Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

O kampanii:

Czy wiesz, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiesz, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Włącz się w kampanie PRZYTUL się do DRZEWA. Na czym polega kampania? Nic skomplikowanego! Weź grupę przedszkolaków lub szkoły podstawowej, wyjdź na dwór i przytulcie się do drzewa, otoczcie je swoją miłością! Zróbcie przy tej akcji zdjęcia i oznaczcie #straznicylasow. Dzięki temu drzewa będą czuły się bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Ponadto, drzewa nie będą wobec nas obojętne. Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokażemy mądrą postawę leśną, ale i zyskamy coś dla siebie.

Finał akcji Przytul się do drzewa 2022

Kochani! Dziękujemy wszystkim za okazanie tylu pozytywnych emocji i przytulenie tak wielu drzew z całej Polski! W naszej akcji wzięło udział prawie 2000 placówek, z których dostaliśmy ok. 8000 zdjęć! Praktycznie 40 000 osób PRZYTULIŁO SIĘ DO DRZEWA i stanowczo powiedziało NIE! wobec celowych podpaleń lasów! Jesteście WIELCY!

Co zrobić, aby wziąć udział w akcji?

Wystarczy wyjść na dwór i przytulić się do drzewa, zrobić zdjęcie z oznaczaniem #straznicylasowi przesłać je do nas w okresie 10.05-21.09.2022 poprzez formularz zawarty na stronie.

UWAGA! Przesyłając zdjęcie NIE ZAPOMNIJ przesłać nam zgody na wykorzystanie wizerunku:


Ponadto udostępnij na profilu facebookowym szkoły, przedszkola lub osobistym zrobione zdjęcie z #straznicylasow i @straznicylasow.

My puścimy te zdjęcia w świat! Tak, aby każdy dowiedział się o naszej Kampanii! Zrobimy też piękną ekologiczną wystawę ukazującą jak nasza miłość do lasów jest w stanie ochronić je przed pożarami.

Wszystkim grupom biorących udział w kampanii podziękujemy i wyślemy do nich certyfikat udziału w Kampanii Przytul się do drzewa.

Informacje:

Podczas pokazywania prac uczniów na stronie internetowej lub portalu społecznościowym oznacz informacje o naszej akcji #straznicylasow, aby jak największa ilość osób mogła podziękować Strażnikom Lasów za ich wkład w ochronę lasów przed pożarami.

Wyślij zdjęcie:

Formularz kontaktowy


Przed rozpoczęciem wysyłki laurek należy zapoznać się z REGULAMINEM AKCJI "Przytul się do drzewa". Przejście do następnego kroku oznacza akceptację regulaminu."

W przypadku zgody rodo dla kilku dzieci, plik należy załączyć w jednym wspólnym pliku .pdf

Uwaga!! zdjęcie należy załączyć w formacie .jpg, .jpeg lub .png
Każde zdjęcie powinno być opisane: imię_wiek_miasto np. Ania_7lat_wroclaw.png lub grupa_miasto.png np. misie_wrocław.png

Wyślij bezpośrednio

Zdjęcie można przesłać bezpośrednio na adres konkurs@straznicylasow.pl
W przypadku wysyłki mailowej prosimy nie zapomnieć o podaniu danych z formularza takich jak: województwo, miasto, nazwa placówki.

Przed rozpoczęciem wysyłki laurek należy zapoznać się z REGULAMINEM AKCJI "Przytul się do drzewa". Przejście do następnego kroku oznacza akceptację regulaminu."