Laurka dla Strażników Lasów

Idea:

Czy wiecie że w 2019 roku w naszym kraju było 96350 pożarów lasów?
Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli strażacy i leśnicy czuwają by się one nie rozprzestrzeniały.
W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę tworząc wirtualną GIGA interaktywną laurkę składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i dzieci młodszych klas szkół podstawowych z całej Polski.
Dzieci z Waszego przedszkola, czy też szkoły też mogą włączyć się w tworzenie tej gigantyczne ciepłej i wyjątkowej laurki, a my obiecujemy, że obejrzą ją strażacy i leśnicy z całej Polski.

Ogólnopolska akcja cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów jest skierowana właśnie do WAS!

Jak to zrobić? – nic prostszego!

Chcesz, aby nasze lasy były nadal bezpieczne od pożarów? chcesz podziękować Strażakom i Leśnikom za sprawowanie opieki nad nimi? Zaangażuj przedszkole, zaangażuj nauczanie wczesnoszkolne i pokaż, że los lasów nie jest Ci obojętny. Podziękuj Strażnikom Lasów – Strażakom i Leśnikom za to, że cały rok ochraniają lasy przed pożarami. Doceńmy ich pracę i pamiętajmy las płonie szybko, a odrasta latami!

Krok po kroku:

  1. Zaproś dzieci do namalowania laurek dla Strażaków i Leśników i zrób zdjęcia tych prac.
  2. Prześlij laurki do nas poprzez formularz – to bardzo ważne ponieważ dzięki niemu będziemy wiedzieć skąd są owe prace, jakiej placówce mamy podziękować i umieścić ją na naszej mapie Strażników Lasów.
  3. Przed lub po namalowaniu laurek możesz zaproś dzieci na krótkie prelekcje podnoszące kwestie ochrony lasów przed pożarami, w których możesz wykorzystać materiały edukacyjne przygotowane dla ciebie.
  4. Pokaż dzieciom, jeżeli jest to możliwe giga laurkę i efekt pracy wielu tysięcy małych artystów z całej Polski.
  5. Odbierz Certyfikat Strażników Lasów.

Ogólnopolska Akcja:

Nauczycielu, Opiekunie grupy przedszkolnej włącz się w akcję Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów i stwórz  laurkę dla Strażaka i Leśnika z okazji ich dnia (4-5 maja). Laurkę  namaluj na kartce w formacie A4 dowolną techniką plastyczną.  Każda praca trafi na GIGA WIELKĄ interaktywną wystawę, która dotrze do wszystkich strażaków i leśników w Polsce. Wspólnie podziękujmy naszym Strażnikom za to, że chronią nasze lasy przed pożarami.

Wystarczy zgłosić przedszkole, bądź szkołę i nadesłać pracę poprzez formularz w formacie .jpg lub .png do 29.04.2022.

Do wszystkich biorących udział w akcji Cała Polska Maluje Laurkę dla Strażników Lasów wyślemy certyfikat.

Informacje:

Podczas pokazywania prac uczniów na stronie internetowej lub portalu społecznościowym oznacz informacje o naszej akcji #straznicylasow, aby jak największa ilość osób mogła podziękować Strażnikom Lasów za ich wkład w ochronę lasów przed pożarami.

Wyślij laurkę:

Formularz kontaktowy


Przed rozpoczęciem wysyłki laurek należy zapoznać się z REGULAMINEM AKCJI "CAŁA POLSKA MALUJE GIGA LAURKĘ DLA STRAŻNIKÓW LASÓW". Przejście do następnego kroku oznacza akceptację regulaminu."

Uwaga!! plik należy załączyć w formacie .jpg, .jpeg lub .png
Każda kartka powinna być opisana: imię_wiek_miasto np. Ania_7lat_wroclaw.png

Wyślij bezpośrednio

Laurkę można przesłać bezpośrednio na adres konkurs@straznicylasow.pl
W przypadku wysyłki mailowej prosimy nie zapomnieć o podaniu danych z formularza takich jak: województwo, miasto, nazwa placówki.

Przed rozpoczęciem wysyłki laurek należy zapoznać się z REGULAMINEM AKCJI "CAŁA POLSKA MALUJE GIGA LAURKĘ DLA STRAŻNIKÓW LASÓW". Przejście do następnego kroku oznacza akceptację regulaminu."